Pořadatelé Prague City Festivalu řeší, jakým způsobem vrátí peníze za vstupenky na zrušený hudební festival, který se měl konat ve dnech 29. až 30. června na pražském Výstavišti.

Ředitel festivalu Borek Jiřík 15. června informoval, že pořádání festivalu znemožnil "nenadálý a šokující výpadek zásadního množství důvodně očekávaných finančních prostředků". Pořádající společnost Punx Not Dead podle Jiříka celou záležitost uvede v insolvenci.

Ticketportal je v tom nevinně

Na akci měly vystoupit skupiny Simple Plan, New Order nebo Blink-182. Pořadatelé oznámili, že prodali přibližně 6000 vstupenek v cenách od 1295 korun. Prodej vstupenek zprostředkovával Ticketportal.

"Ticketportal prodej vstupenek pouze zprostředkovává a jedná při prodeji vstupenek jménem a na účet pořadatele akce, společnosti Punx Not Dead, která nese odpovědnost za vrácení vstupného," sdělila za Ticketportal Kateřina Hlavinková.

Prvním krokem je email

Uvedla, že společnost Ticketportal veškeré finanční prostředky, které za prodej vstupenek inkasovala, již dříve převedla společnosti Punx Not Dead. Vzhledem k tomu, že společnost Punx Not Dead do dnešního dne finanční prostředky, ze kterých by bylo možné vstupné vracet, Ticketportalu neposkytla, není společnost Ticketportal povinna vracení vstupného zajišťovat. Odpovědnost za vracení vstupného leží výhradně na Punx Not Dead.

"Společnost Ticketportal sama v souvislosti se zrušením Prague City Festivalu utrpěla značnou finanční ztrátu, neboť v zájmu podpory konání akce poskytla společnosti Punx Not Dead dodatečné finanční prostředky nad rámec tržeb inkasovaných za prodej vstupenek," podotkla Hlavinková.

Dodala, že Ticketportal je připraven poskytnout pomoc při uplatnění nároku na vrácení vstupného vůči Punx Not Dead. Zájemci se mohou ozvat na adresu reklamace@ticketportal.cz.

Punx Not Dead v insolvenci, ale naživu

Podle ředitele Jiříka společnosti Punx Not Dead nezbývá než sama na sebe podat insolvenční návrh.

"Povinnost navrácení vstupného spolu s faktem, že nebudou vráceny ani zálohy na honoráře odeslané zahraničním kapelám, jež měly na festivalu vystupovat, zcela nepochybně uvede Punx Not Dead v insolvenci," sdělil Jiřík s tím, že majitele zakoupených vstupenek na Prague City Festival budou podrobně informovat o tom, jak se mohou do insolvenčního řízení přihlásit a uplatnit nárok na vrácení vstupného.

Navzdory insolvenčnímu návrhu Jiřík tvrdí, že další plánované akce Punx Not Dead, kterými jsou koncerty G3 31. července v Tipsport Areně v Holešovicích a All Time Low 31. srpna v Paláci Akropolis, se uskuteční, pokud Ticketportal uvolní pro Punx Not Dead zálohy z prodaných vstupenek.

Související