Projekt nové opery Free Will, zkomponované prostřednictvím internetu skupinou nazývající se Opera By You, patřil k oslavám jubilea festivalu, který se poprvé konal právě před sto lety.

Další šance pro lidstvo

Z nevelkého města v Karélii na jihovýchodě Finska činí operní přehlídka na čtyři letní týdny nejen bezkonkurenčně největší akci svého druhu v zemi, ale staví Savonlinnu do centra pozornosti milovníků umění a účastníků kulturní turistiky mezinárodně.

Název díla se dá přeložit jako Svobodná vůle. Má trochu bláznivý, absurdní a kontroverzní děj – Hospodin se po poradě s anděly rozhodne dát lidstvu další šanci, aby se zlepšilo, skončí to však fiaskem.

Jde o apokryf, na němž je znát, že u jeho zrodu nestála jedna umělecká osobnost. Kupodivu to však přesto je umělecký tvar, který divácky docela funguje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.