Na první pohled působí filmové festivaly jako poklidná oslava kinematografie. Mezi filmovými přehlídkami ale panuje tuhý konkurenční boj. O filmy, o sponzory, o pozice ve festivalovém kalendáři, o reputaci, která je s předešlými třemi kategoriemi úzce spojená.

V rámci konkurenčního boje tak sérií změn letos prochází nejstarší filmová přehlídka světa, festival v Benátkách, který se uskuteční na přelomu srpna a září.

Nový profil má akci zatraktivnit pro filmaře, producenty i byznysmeny a přímo konkurovat masivní přehlídce v kanadském Torontu, která se za posledních deset let vypracovala do pozice klíčového festivalu, na němž se rozhoduje nejen o osudu zahraničních filmů na americkém trhu, ale která je i startovním výstřelem oscarové sezony.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.