"Právě jsi přišel do prázdného domu, který je potřeba zařídit tak, aby se v něm dobře bydlelo jeho obyvatelům. Chceš, aby tu žili lidé? Nebo máš raději zvířata?" Expozice Markéty Hlinovské v Galerii umění pro děti (GUD) na náměstí Franze Kafky v Praze vybízí malé návštěvníky, aby pomocí časopisů, novin a nůžek zaplnili prázdnou plochu na zdi dle své fantazie.

O kus dál vystupují z obrázků Lindy Čihařové tajemné přírodní bytosti, které děti zakreslují na plexisklo, zatímco v jiném koutě galerie, na panelu Petry Gupty Valentové potřeném magnetickou barvou, vymýšlejí, co by raději viděly ve městě místo aut. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.