Na konci minulého týdne si stovky íránských hráčů na fóru firmy Blizzard stěžovaly, že jim byl odepřen přístup do on-line hry War of Warcraft. Vedení společnosti reagovalo prohlášením, že muselo vyhovět procedurám spojeným s postihy vůči Íránu.

"Tento týden Blizzard zpřísnil své obchodní postupy, aby zajistil soulad se zákonem. Uživatelům připojujícím se ze zemí, na něž byly uvaleny mezinárodní sankce, byl odepřen přístup ke službám naší společnosti," píše se v oficiálním sdělení.

Západní vlády v čele se Spojenými státy stále zvyšují nátlak na Írán kvůli jeho neprůhlednému jadernému programu a svůj postoj doplňují rozšiřováním nových ekonomických sankcí. Teherán nařčení z vývoje nukleárních zbraní dlouhodobě popírá a uvalení sankcí tvrdě kritizuje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.