Ortodoxní židé ve filmech příležitostně vystupují, ale málokdy nějaké sami natáčí. Výjimkou je snímek Fill the Void, který měl tento týden premiéru na festivalu v Benátkách. Informuje o něm agentura Reuters.

Film izraelské režisérky Ramy Burshtein vypráví o osmnáctileté chasidské dívce jménem Šíra. Čeká ji svatba s mladým mužem, kterého jen jedinkrát zahlédla v supermarketu, přesto je dívka natěšená.

Jenže pak její starší sestra Ester zemře při porodu, Esteřin manžel Jochaj si chce co nejrychleji najít jinou dívku - a rodina rozhodne, že si Jochaj vezme Šíru.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.