Je to nejvýraznější proměna Louvru od chvíle, co čínský umělec I. M. Pei v roce 1989 před úctyhodný palác instaloval svoji skleněnou pyramidu.

Kousek odsud, na neoklasickém Viscontiho dvoru, se v sobotu otevřelo nové muzejní křídlo zasvěcené islámskému umění. Jde o nepřehlédnutelný pavilon se zvlněnou střechou, která má připomínat létající koberec z arabských pohádek.

Nejde o to, jak nový pavilon vypadá. Uvnitř - a hlavně v podzemí - se totiž skrývá největší a nejdůležitější sbírka islámského umění, která je v Evropě momentálně k nalezení.

Šéfkou galerie a nově založeného oddělení islámského umění Louvru se stala Sophie Makariou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.