V galerii islámského umění v Louvru, která se dnes otevřela veřejnosti, je k vidění takřka 3000 předmětů. Mezi ty nejdůležitější patří mozaika z mešity v Damašku nebo vyřezávaná krabice ze slonoviny z roku 928.

Návštěvníky čeká takřka nepřeberná sbírka lamp, brnění, štítů, váz, reliéfu, kreslených talířů či misek, ale i soch ptáků, keramiky nebo skla.

Rozpaky však budí už rozhodnutí, aby bylo například umění z Iráku, Sýrie či Egypta (takzvaného Blízkého východu) vystavené přímo vedle děl z dnešního Íránu či Afghanistánu, které historicky vzato patřily k perské říši.

Kurátoři prostě odmítili možnost, že by každá kultura byla vystavena na samostatném místě - nebo že by se alespoň její vývoj předestřel chronologicky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.