První body v nové sezoně získali fotbalisté Hamburku až ve 4. kole bundesligy, v němž na svém hřišti porazili mistrovský Dortmund 3:2 a opustili předposlední místo v tabulce. Za vítězný celek nenastoupil reprezentační záložník Petr Jiráček, který za vyloučení v minulém kole s Frankfurtem, dostal trest na dvě utkání.

Na lavičce Hambruku zůstal i brankář Jaroslav Drobný a favorit už v druhé minutě prohrával poté, co se za Hamburk trefil Korejec Son Hung-min. Minutu po přestávce sice vyrovnal Chorvat Ivan Perišič, ale domácí rychle odpověděli gólem Iva Iličiče a další přidal opět Son Hung-min. Po hodině hry snížil náskok Hamburku opět Perišič, ale ani závěrečný nápor už německému mistrovi nepřinesl body nepřinesl.

Dortmund tak prohrál v bundeslize po 31 zápasech bez porážky, a to právě s týmem, který drží rekordní německou šňůru 36 utkání bez prohry z roku 1983.

Plný počet bodů má Bayern Mnichov i po zápase na stadionu dosud neporaženého Schalke, kde vyhrál 2:0 a vrátil se do vedení v tabulce o skóre před nováčka z Frankfurtu.

Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem před svými fanoušky porazila 2:0 Augsburg a dočkala se tak první výhry v sezoně. V základní sestavě hostů nastoupili oba čeští záložník Jan Morávek a Milan Petržela, jehož však trenér po prvním poločase stáhl ze hřiště. Augsburg zatím na první výhru dál čeká.

4. kolo: Düsseldorf - Freiburg 0:0, Hamburk - Dortmund 3:2 (2. a 59. Son Hung-min, 55. Iličevič - 46. a 60. Perišič), Mohuč - Augsburg 2:0 (10. Ivanschitz, 25. Szalai), Schalke - Bayern Mnichov 0:2 (55. Kroos, 58. Müller), Wolfsburg - Fürth 1:1 (42. Olič - 27. vlastní Pogatetz).

1. Bayern Mnichov         4 4 0 0 14:2 12
2. Eintracht Frankfurt    4 4 0 0 11:4 12
3. Hannover                  3 2 1 0 9:4 7
4. Dortmund                  4 2 1 1 8:5 7
5. Schalke                      4 2 1 1 7:5 7
6. Norimberk                  4 2 1 1 6:5 7
7. Düsseldorf                 4 1 3 0 2:0 6
8. Freiburg                     4 1 2 1 6:6 5