Teprve předloni natočil jedenačtyřicetiletý zpěvák Gregory Porter svoje debutové jazzové album Water a hned za něj získal nominaci na Grammy.

Na festival Struny podzimu, kde vystoupí 9. října v Lucerna Music Baru, přijíždí s kvintetem a s letošní deskou Be Good, ale stále jako objev: autor slušných textů, přesvědčivý interpret a talent s jasným pěveckým potenciálem. Narodil se sice v Kalifornii, ale hudebně vyrůstal v odvěké domovině jazzu zvané Harlem.

HN: Jaký je dnešní Harlem?

Je to hotová erupce kultury, hlavně v hudbě. Neustále se někde natáčí a hraje. Když si lidé pouští magneťáky, směrují je z okna ven, aby bylo muziku slyšet ne u nich doma, ale na ulici. To povzbuzuje různé pouliční mejdany, takže třeba při nedávném Svátku práce bylo na každém rohu barbecue. A u toho se zase hraje a zpívá.

HN: Takže už to není čtvrť, kam se lidé stěhují za levným bydlením?

Zdaleka ne, je tu pestrá, živá umělecká scéna. Několik jazzových klubů v Harlemu trochu trpí, nemají peníze, a tak se dnes víc hrává u lidí doma v kuchyni. Pár takových undergroundových koncertů mám teď za sebou a je to vážně zážitek. A co teprve muzikály! Harlem je prostě jasnou Mekkou černošské kultury.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.