Jazzová klavíristka a zpěvačka Diana Krall je zpět ve svém živlu. Po trochu povinném vánočním albu Christmas Songs a pěkné, ale nijak výjimečné latině Quiet Nights je na své nové desce Glad Rag Doll nečekaně svěží, temná a jiná, ale ohromně zajímavá.

Album, na němž má lví podíl vyhledávaný producent T-Bone Burnett, zahraje Diana Krall naživo 12. listopadu v pražském Kongresovém centru. "Praha je jedním z mých nejoblíbenějších míst. Tentokrát budu mít víc času si město pořádně projít, zatím jsem měla čas tak akorát vysedávat po restauracích," říká Krall.

HN: Vyhodíte si občas z kopýtka, když už vám teď děti trochu vyrostly?

Mám dva šestileté kluky, kteří stále vyžadují nepřetržitou pozornost. Dělám jim snídani, vozím je do školy, teď na podzim nejvíc k doktorovi. Čekala jsem na děti dlouho a jsem z nich neskonale šťastná, nic mi v životě nedělá takovou radost, jako když se o ně mohu starat. Teď už začali poslouchat muziku v autě. Oblíbili si kapelu Elbow z Manchesteru, novou desku Patti Smith, překvapivě se jim líbí Radiohead, o kterých říkají, že jsou z vesmíru, a rádi poslouchají taky Beatles.

HN: A to vědí, že maminka letos hrála na albu Paula McCartneyho?

Před dvěma týdny jsem za Paulem byla, když točil novou vánoční desku, a syna Dextera jsem vzala s sebou. Oblíbil si jednu písničku z desky Revolver a chtěl se na to osobně zeptat. Ten druhý ne, ten je tak stydlivý, že nešel. Děti si samozřejmě neuvědomují, že McCartney je celebrita, připadá jim normální, že si s ním podají ruce, a berou ho jen podle toho, jestli se jim líbí jeho hudba. A tak to má být. Nedívat se na slávu, ale brát muziku od srdce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.