"Brunetka Joyce. Sympatické dítě za Copacabany, se zelenýma očima, trochu smutným úsměvem a se rty vzdorovité holky. Pozorná, moderní slečna s tváří kulaťoučkou jako novoluní na odpoledním nebi," napsal o ní před více než čtyřiceti lety přední brazilský básník Vinicius de Moraes.

Dnes je z kytaristky a zpěvačky, která si dlouho říkala jenom Joyce, pomalu pamětnice žánru bossa nova. Češi ji v neděli díky festivalu Struny podzimu ale zažijí zcela neobyčejně: ve Stavovském divadle totiž vystoupí bez doprovodu, což ještě donedávna odmítala.

"Co se změnilo? Tak například jsem si poprvé v životě pořídila bicykl," řekla Joyce Moreno v rozhovoru pro HN.

HN: V šedesáti čtyřech letech jste si poprvé pořídila kolo? 

Bohužel ho nemám u sebe doma v Riu de Janeiru. Dala mi ho dcera, která bydlí v Německu, takže kdykoliv za ní jedu nebo jsem na šňůře, stavím se pro kolo - vlastně je to tricykl - a pěkně si drandím. Lituji, že nemůžu jezdit po Riu, máme totiž dům trochu dál od centra, ne přímo na pláži, ale ve čtvrti, kde se na kolech hodně jezdí. A nám tady touhle dobou začíná jaro, v noci je ještě chladno, ale ve dne už ideální počasí pro cyklisty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.