Ve věku sedmdesáti osmi let v Kalkatě zemřel spisovatel a básník Suníl Gangopádhjáj.

Byl nositelem Ceny indické literární akademie a jedním z nejpublikovanějších bengálských autorů současnosti, jakožto i jedním z nejpodstatnějších v generaci, která přišla po klasikovi Thákurovi. Vydal přes dvě stě titulů, mezi něž patří romány, povídky, básnické sbírky, ale i cestopisy či dětská literatura.

Několik povídek Gangoapádhjáje, který psal výhradně bengálsky, vyšlo v českém překladu Dušana Zbavitele roku 1982 v edici Světová literatura, další pak v Novém Orientu. O šest let později autor osobně navštívil Prahu, kam znovu zavítal letos na veletrhu Svět knihy.

Jedenadvacet jeho povídek se objevilo v samostatném knižním výboru Ohromný svět, který pro vydavatelství ExOriente v roce 2008 připravila a přeložila Hana Preinhaelterová.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.