James Bond byl odjakživa součástí naší rodiny. Patří mu čestné místo v panteonu mých dětských filmových hrdinů – hned vedle Dorotky z Čaroděje ze země Oz a krásné Angeliky. S bondovskými "véháeskami" jsem strávila část dětství. Byly v originále, děj mi většinou unikal a už vůbec jsem nechápala, proč Bondovi pořád vadí ti Rusové. Kromě vajíčka Fabergé z Chobotničky či pušky ukryté v obalu na basu v Dechu života mě ale nejvíc fascinovalo, jak to Bondovi sluší.

"Fleming určitě vytvořil Bonda podle sebe sama," řekl pro Wall Street Journal Ben Macintyre, autor knihy Přísně tajné: Ian Fleming a James Bond. "Knižní Bond je temnější a krutější postava, než jak je zobrazován ve filmových verzích, a to se odráží i v jeho oblečení," pokračuje Macintyre. Fleming, sám bývalý námořní důstojník, Bonda ve svých knihách odíval převážně do tmavě modré, černé a bílé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.