Agent 007 je zpět. Po úterním londýnském gala měla v pátek světovou premiéru třiadvacátá bondovka Skyfall.

V souvislosti s ní se mluvilo o mnohém. O svatokrádeži, když Bond vyměnil Martini za pivo Heineken, o Bondově eskortu královny na olympiádu nebo o zdráhavosti zpěvačky Adele nazpívat titulní song. Mluvit se ale mělo hlavně o režisérovi Samu Mendesovi a o tom, co může obrovský talent stojící za Americkou krásou Bondovi stále ještě hledajícímu svoji moderní tvář dát. Ukázalo se, že hodně.

Mendes odolal pokušení uchýlit se k bezpečné nostalgii a tradicionalismu, jež se nabízely s Bondovým 50. výročím. Namísto toho chytře propojil staré s novým, znejistěl bondovské konstanty, a dokonce zpochybnil Bonda samotného. Čímž dal studenoválečnému reliktu definitivně zářnou budoucnost.

Díky Mendesově angažmá je Skyfall výjimečným akčním filmem o boji dvou protichůdných sil v době, kdy neexistují jasné hranice mezi dobrem a zlem. Vším, čím se marně snažil být Temný rytíř. A dokonce má i lepšího Jokera.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.