Sonny Rollins navštívil Prahu poprvé a jedinkrát před třiceti lety. Na podzim 1982, rok po svém vystoupení ve Varšavě, si tu zahrál na pražském Mezinárodním jazzovém festivalu. To už měl za sebou 52 let plodného a událostmi přeplněného života.

Jako muzikant začínal v New Yorku na piano a altsaxofon, roku 1946 přešel na tenor a jeho idolem byl swingový velmistr Coleman Hawkins. Ale to už na scénu vstupoval bop. Přístup k němu zprostředkoval Rollinsovi především osobitý mimochodník Thelonious Monk, a od padesátých let už spolupracoval s Milesem Davisem. Ten o něm ve svých pamětech napsal: „Byla to legenda – pro spoustu mladých muzikantů prostě jejich Bůh. Ale já vím, že byl uzavřen sám do sebe. Byl to agresívní hráč plný inovací a přinášel vždycky nové hudební koncepce.“

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.