Mnohem lepší prostor než loni v Praze, atmosféra intelektuální a hravá, víc spiklenecká než soupeřivá.

Výstava letošních finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého se představuje v nejlepší formě za posledních několik let. Adéla Babanová, dvojice Jiří Franta a David Böhm, Vladimír Houdek, Richard Loskot a Jiří Thýn vystavují v brněnském Domě pánů z Kunštátu a vyčkávají, kdo z nich se stane 30. listopadu již třiadvacátým laureátem této ceny.

Výstava finalistů staví víc na prestižní značce soutěže než na jménech umělců, které veřejnost většinou nezná. Je to logické a v pořádku: finalisté jsou mladí, na začátku kariéry, přesto nespadli z nebe. V umělecké komunitě mají už svou pověst a jejich autorská historie je snadno dohledatelná (stačí nástroj google).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.