HN: Po říjnovém vyhlášení cen Czech Press Photo jste byl překvapený, že jste cenu získal. Proč?

Ta fotka potvrzuje, že někdy úplné náhody rozhodují o velkých věcech. Původně jsem ji vůbec do souboru nechtěl zařadit. Ale moje přítelkyně mi poradila, ať ji tam dám.

HN: Proč jste ji nevybral?

Jiné fotky mi přišly silnější. Měl jsem víc záběrů tváří, které jsem ze dne úmrtí Václava Havla pořídil. Sám jsem se neubránil silným pocitům. Byl jsem překvapený, kolik lidí - mladých lidí - se na náměstí sešlo. Myslím si, že ve společnosti spíš přežívají nálady podporované současným prezidentem, takový ten výsměch havlovské éře a Havlovi. Zpochybňování jeho důležitosti. Měl jsem pocit, že i těch dalších pět dní do pohřbu se něco změnilo, s lidmi to pohnulo, chodili do kostela svaté Anny. Ve frontě stáli i úplně mladí lidé, kteří Havla moc nezažili.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.