Bezuzdný kolorista. Opovážlivec, který vystavuje podivné, obludně veliké geometrické tvary - vždycky je vděčné citovat odsudky dobových kritiků, kteří nepochopili geniálního umělce, jehož doceňují teprve následující generace. Tedy my.

Ale opravdu svému Františku Kupkovi, momentálně nejdražšímu českému malíři, rozumíme? Velkou příležitost k tomu nabízí výstava Národní galerie v nově otevřeném Salmovském paláci na Pražském hradě.

Cesta k Amorfě není velkou přehlídkou, přesto splňuje to, co avizovala: ukazuje proměnu konvenčního, salonního malíře a ilustrátora konce devatenáctého století v objevitele abstraktního umění, jehož plátna se v současnosti na aukcích prodávají za desítky milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.