Největší přehlídka českého designu Czech Grand Design je vlastně jeden velký, pestrý a přitažlivý chaos. Nablýskané futuristické křeslo trochu zastiňuje minimalistický náhrdelník, kvůli šikovně "střiženému" hlásiči požáru si člověk málem nevšimne stínidel ve tvaru mraků, která zdobí světla nad hlavou.

Výstava v Národním technickém muzeu v Praze představuje nejširší nominace stejnojmenné soutěže. Dvě stovky exponátů od více než sto třiceti tvůrců a tvůrčích skupin ukazují to nejzajímavější, co v uplynulém roce vytvořili produktoví designéři, grafici, módní návrháři a fotografové nebo šperkaři.

Tlačenice na velodromu

Navzdory pečlivě strukturovaným kategoriím soutěže, do kterých vybíralo jednapadesát odborníků, se autoři výstavy nenechali svést ke škatulkování podle oborů. Věci řadili podle estetického citu a občas také podle bizarního smyslu pro kontrast.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.