Řezbář Paul Gartner, majitel Muzea betlémů Maranatha v jihotyrolském městečku Luttach / Lutago, je chlap jako hora. Do obrovských rukou poctivého sedláka bere denně malá dláta a opracovává špalíky dřeva, z nichž se později vyloupnou postavy jeho betlémů nebo krucifixy na zeď.

Čtyři roky tady v údolí Ahrntal předělával staré autobusové garáže, až z nich vytvořil působivé muzeum. Otevřel v prosinci roku 2000 a dodnes tu, v dlouhém plášti a plstěném klobouku, spolu s muzikantem a skladatelem Hubertem Leimeggerem provází.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.