Prodeje tištěných knih v uplynulém roce znovu klesaly. V Británii o 4,6 procenta, což znamená propad asi o 74 milionů liber, a v Americe dokonce o 9 procent.

Oznámila to společnost Nielsen BookScan, podle níž Britové vloni za papírové knihy utratili 1,5 miliardy liber. A například BBC soudí, že propad mohl být ještě markantnější, nebýt trilogie erotických novel Fifty Shades, kterých se jen v Británii vloni prodalo 10,6 milionu kopií.

Elektronické knihy v Anglii vloni zabraly mezi 13 až 14 procenty trhu, zhruba o pět procent víc než v předchozím roce. Stejně tak vzrostl i jejich podíl v USA, ale ne dost na to, aby vyrovnal propad tamního trhu s papírovými knihami, který se v letech 2010 až 2012 zmenšil o celkem 16 procent. Jedině naučně dětské literatury se v USA vloni prodalo více než o rok předtím.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.