Akademici z britských univerzit apelují na Evropský parlament, aby dramatika Williama Shakespeara prohlásil za takzvanou evropskou osobnost. V roce 2016, kdy od Shakespearovy smrti uplyne čtyři sta let, by to podle nich mohlo vzbudit novou vlnu zájmu o Shakespeareovo dílo.

Profesor Ewan Fernie z Shakespearova institutu a Dr. Paul Edmondson z organizace Shakespeare Birthplace Trust chtějí upozornit na to, že Shakespeare ovlivnil celou evropskou kulturu a že "nebyl někým či něčím podstatným jen pro město Stratford, či jen berličkou, o kterou se opírá anglické vlastenectví."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.