Chystaný komplet symfonií Antonína Dvořáka, který pro vydavatelství Decca chystá Česká filharmonie, bude existovat také na videu. Zachytí jej totiž kamery České televize, s níž ČF v úterý uzavřela memorandum o vzájemné spolupráci.

ČT v roce 2014 odvysílá záznamy všech devíti symfonií, sestříhané vždy ze všech tří koncertů a zároveň ještě z generální zkoušky. Každé provedení bude trvat dvaapadesát minut, z čehož zhruba deset minut zabere publicistická vložka. V té budou o Dvořákovi mluvit šéfdirigent Jiří Bělohlávek či například Marek Eben.

"Velmi aktivně se ale do natáčení zapojují i naši hudebníci, kteří promlouvají o svém vztahu k Dvořákovi. Hlavním průvodcem ve filmu ale bude pan šéfdirigent Bělohlávek, který Dvořákovo dílo představí v souvislostech," řekl generální ředitel filharmonie David Mareček. Podle něj má být dokument v mnoha ohledech umělecký a především v divákovi vyvolávat emoce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.