Postarší manželský pár stoupá do kopce s batohy na zádech, prohlíží si krajinu z mysliveckého posedu, boří zrak do vrstevnic na turistické mapě a stele si pod širákem.

Jenže jejich dovolená se odehrává jen mezi čtyřmi zdmi bytu. Posed tvoří staré dřevěné štafle, turistická trasa vede hájem pokojových rostlin a ohřívání lančmítu na propanbutanovém vařiči probíhá na zemi vedle kuchyňské linky. Takové hrdiny si pro svůj fotografický projekt vybrala Slovenka Zuzana Pustaiová, jedna z osmi finalistů soutěže Frame 012, jejichž práce jsou k vidění v pražské Leica Gallery.

„Dnešní lidé žijí obvykle ve městech. Rádi chodí na výlety, sledují filmy o přírodě, doma mají květiny a starají se o předzahrádky u činžáků. Ale nemají skutečný kontakt s přírodou,“ říká studentka Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, která ráda pracuje s absurdním humorem a do příběhů inspirovaných banalitou všedního života obsazuje členy vlastní rodiny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.