Krátkozrakosti dramaturgů České televize, kteří před časem odmítli jeho scénář k filmu o Janu Palachovi, může dnes Štěpán Hulík děkovat. Nezájem veřejnoprávní stanice o námět revidující jednu z nejvíce mytizovaných událostí a postav československých dějin přivedl Hulíka do středoevropské pobočky stanice HBO, hladové po atraktivních tématech pro vlastní rozbíhající se tvorbu.

Síla kapitálu HBO zaštítěné kolosem Time Warner a její ambice natočit dílo přesahující hranice Česka umožnily vznik jednoho z nejpozoruhodnějších a nejsilnějších porevolučních filmů věnovaných dějinám komunistického Československa. První díl trilogie Hořící keř vysílá HBO v neděli večer.

Zapomenuté drama

Třídílná série v režii Agnieszky Hollandové je po filmu Pouta dalším titulem, jehož autoři se zdařile odklonili od trendu nostalgického zobrazování období komunismu. Nezajímá je romantizující utíkání se do pelíšků vzpomínání a zapomínání, ale systém samotný, lidé v něm chycení a dilemata, která život v šedé zóně i mimo ni přinášel. Hořící keř se věnuje konci šedesátých let po okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy a upálení Jana Palacha.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.