Na prvním předávání Grammy v roce 1958 sesbíral nejvíc gramofonků italský zpěvák Domenico Modugno s tehdejším celosvětovým hitem Volare. Letošní rok bude shodou okolností také ve znamení neamerických umělců, protože klíčové ceny v pondělním ceremoniálu obdrželi angličtí Mumford & Sons a belgicko-australský zpěvák a producent Gotye.

Neznamená to ovšem žádný výrazný posun k lokálním kulturám, protože obě nahrávky zní, jako by je stvořili Američané.

Grammy roku 2013 neměly jednoznačného vítěze, jakým byla například před jedenácti lety Norah Jones nebo loni Adele, ale u nás v Čechách si je budeme pamatovat, protože v jedné z vedlejších kategorií (mezi nejlepšími muzikálovými nahrávkami) zvítězil soundtrack k muzikálu Once, na němž se podílela i Markéta Irglová.

Je to stejně radostná událost, jako když v roce 1985 získal gramofonky Jan Hammer za hudbu k seriálu Miami Vice, ale podobně jako tehdy to ani letos nezmění tristní stav české hudební scény.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.