Od naší spolupracovnice z Madridu – Konceptualista Jiří Kovanda dostal od madridského Muzea královny Sofie, do kterého proudí davy třeba za slavnou Picassovou Guernicou, prostor par excellence: celý Palacio de Cristal.

Český umělec tady vytvořil instalaci pojmenovanou Dva zlaté prstýnky, doslova svázanou s monumentální oranžerií z 19. století, která se spíše než skleníku podobá průsvitné katedrále.¨

Neviditelná hranice

Charakter Kovandových instalací, které nikdy nejsou úplné bez divácké intervence, souzní se samotným výstavním prostorem, jenž podobně jako Kovandovo dílo naráží na tenkou hranici mezi soukromým a veřejným. Sklo se navíc už dříve stalo zásadní součástí jednoho z umělcových děl Líbání přes sklo, které v roce 2007 představila přehlídka v londýnské Tate Modern.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.