"Několik dní se hraje, pravda, ale počasí se postará, aby intervaly mezi jednotlivými hockeye schopnými dny byly náležité," citoval v roce 1914 hokejisty týdeník Sport.

Jan Palouš, zvaný Valda, střelec prvního československého reprezentačního gólu, viděl budoucnost hokeje jasně. "Kluziště by mělo být vestavěno do ladem ležícího paláce strojnictví na pražském Výstavišti dle vídeňského vzoru," zaznamenal jeho slova magazín Sport a hry.

V roce 1962 se na místě, které předvídal, Jan Palouš moderního stadionu dočkal, ale jen jako divák. V té době mu bylo čtyřiasedmdesát let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.