Již potřetí může Cenu Jindřicha Chalupeckého získat mladý umělec Dominik Lang. Mezi finalisty čtyřiadvacátého ročníku ceny se dostal společně s Danielou Baráčkovou, Alešem Čermákem, Václavem Magidem a Richardem Niklem, oznámili ve čtvrtek pořadatelé.

Podle nich si Cena Jindřicha Chalupeckého, jež se do Národní galerie vrací poprvé od roku 2001, letos prošla řadou změn a značně se zprofesionalizovala.

"Porota se rozhodovala nepopulisticky a ocenila výjimečné výkony autorů, kteří mají někdy malou šanci prosadit se na veřejnosti," uvedla předsedkyně Společnosti Jindřicha Chalupeckého Linda Lindaurová.

Finalisté byli letos oznámeni s tříměsíčním předstihem, aby s nimi Chalupeckého společnost mohla důsledněji pracovat a více je zviditelňovat v průběhu roku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.