Každé uvedení Wagnera v Česku je malou událostí. Důkazem toho je i opera Lohengrin, kterou právě nastudovalo Národní divadlo moravskoslezské.

I když tato scéna nepatří mezi největší tuzemská divadla a například Wagnerova monumentální díla nemůže uvádět v plném rozsahu, vyprofilovalo se za poslední tři roky ve výrazně ambiciózní scénu.

Nedělní třetí představení nové inscenace bylo přes pětihodinovou délku evidentně lákavé, plně navštívené a svým hudebním vyzněním také víc než uspokojivé. Uvést velkou operu německého romantika je v roce dvoustého výročí jeho narození téměř dramaturgickou povinností.

V Ostravě, i když Divadlo Antonína Dvořáka není obrovské a neumožňuje tedy rozměrnější koncepci, naštěstí mají jako hudebního šéfa Roberta Jindru. S orchestrem a sborem je schopen vyprodukovat dostatečně mohutný a hlavně stylový zvuk. Představení, i kdyby snad plně nedosahovalo wagnerovské hudební magičnosti, je tak pod jeho angažovaným vedením poutavé.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.