Mick Hucknall, populární zrzek ze skupiny Simply Red, loni rozpustil kapelu a vrhl se na sólovou dráhu. Nyní se poprvé pod svým jménem vydal na turné, aby zpropagoval novou desku American Soul, coververze klasických amerických soulových písní z padesátých a šedesátých let. Ty zahraje i ve středu v pražském Kongresovém centru.

"Všechno se jednou opotřebuje a skončí. Když řeknete Simply Red, je to určitý pojem. Předpokládáte, co od nich můžete čekat. Vlastně to od nich přímo vyžadujete. Je to krunýř, který vás nutí jít určitým směrem. Když chcete zkusit něco jiného, musíte se s ním rozloučit," řekl Hucknall.

HN: Název American Soul se dá vyložit jako americký soul nebo americká duše, přičemž to druhé se k vám moc nehodí. Málokdo je tak typický Angličan jako vy.

Název nemá s amerikanofilií nic společného. My Angličané jsme vždycky obdivovali americkou hudbu, ale když jsme ji přijímali, dělali jsme to po svém. Americká duše zůstávala, ale vznikalo něco nového. Platilo to o Beatles a rokenrolu, stejně jako o Led Zeppelin a blues. Tu americkou duši s britským obalem jsme pak reexportovali do Ameriky.

HN: V posledních letech to ale Amerika nepřijímala vždy s nadšením.

Hodně se změnilo. Řekl bych, že dnešní Amerika je britské hudbě otevřená stejně jako v dobách Beatles, možná i víc. A nemluvím jen o sobě nebo o Simply Red. Vždyť jsou tu Adele, Amy Winehousová, Coldplay, Ed Sheeran, Mumford and Sons...

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.