Román Prázdné místo J. K. Rowlingové byl psán z "potřeby psát", která ve slavné britské autorce i vzdor tlustým sedmi dílům ságy o Harrym Potterovi a vydělaným milionům zdravě přetrvává. Literární provoz, toužící po senzacích a nových a nových příbězích, ale z knihy udělal událost jiného typu.

Nepřizpůsobiví po anglicku

Prázdné místo má být jakousi literární "rehabilitací": autorčiným pokusem překročit vlastní stín a přesvědčit čtenáře po celém světě, že "tahleta Rowlingová" je plnokrevná spisovatelka, a ne jen zkušená rutinérka, která dokonale využila marketingovou sílu malého čaroděje a psaní pro děti a dospívající vůbec.

Prázdné místo je suverénním dílem, od počátku do konce pečlivě budovaným a konstruovaným, dokonce s využitím půdorysu antického dramatu, v němž nesmí chybět závěrečná katastrofa a následná možná až příliš doslovná, nepřekvapivá katarze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.