Česká filharmonie bude v příští sezoně koncertovat po boku předních sólistů i pod taktovkou spičkových dirigentů. Jen v pražském Rudolfinu vystoupí s klavíristkou Hélène Grimaud, houslistou Frankem Peterem Zimmermannem, violoncellistou Trulsem Mørkem nebo klavíristou Ivanem Klánským. Na tiskové konferenci to oznámili zástupci filharmonie.

V Česku budou orchestr dirigovat například hosté James Gaffigan, Kent Nagano či Herbert Blomstedt, ale také Manfred Honeck, který se od příští sezony stane hostujícím dirigentem orchestru.

Do sezony 2014/2015 Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem vstoupí zahajovacím koncertem 4. října. Vedle Bernsteinovy předehry Candide zazní skladba Ad Absurdum věnovaná trumpetistovi Sergeji Nakarjakovovi, dále Šostakovičův Klavírní koncert č. 1 c moll v podání klavíristy Alexandera Melnikova a nakonec Janáčkova Glagolská mše.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.