Jednání o prodeji pražského Lobkovického paláce německé vládě intenzivně pokračují. „Poslední kolo jednání proběhlo v únoru v Praze,“ potvrzuje české ministerstvo zahraničí. Podle informací týdeníku Ekonom ministerstvo doplnilo loňský znalecký posudek o hodnotu fresek a uměleckých děl v paláci. Ministerstvo financí nový posudek verifikovalo a cenový návrh má nyní k vyjádření německá strana.

“Detaily komentovat nemůžeme, ale věříme, že jednání uzavřeme k oboustranné spokojenosti co nejdříve to bude možné,” odpověděl na dotaz Ekonomu mluvčí německého ministerstva zahraničí Holger Dreiseitl. Zájem Německa o odkup sídla své ambasády ve Vlašské ulici na Malé straně je enormní; česká vláda s prodejem oficiálně souhlasila už v květnu 2011.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.