První sochařský park ve Spojeném království snad nemohl vzniknout nikde jinde než v Západním Yorkshiru. Právě v tomto hrabství se narodili dva z nejlepších výtvarníků 20. století: Barbara Hepworthová a Henry Moore.

Rodištěm sochařky se stalo před více než 110 lety městečko Wakefield, odkud je to do sochařského parku jen 11 kilometrů; nedaleko leží i Castelford, kde se koncem 19. století narodil Henry Moore. A i když Barbara Hepworthová svůj rodný kraj opustila už ve svých osmnácti letech, navždy pro ni zůstal zdrojem inspirace.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.