Vlastimil Třešňák už asi definitivně na deskách opustil tu šarži zarputilého muže s kytarou a foukací harmonikou, jež v šedesátých a sedmdesátých letech stvořila jeho písničkářskou legendu. Básník Ivan Diviš v ní tehdy spatřil melancholii, která "z Třešňákovy osobnosti vyvírá jak láva sopky, a tuhne na úbočích".

Na novém albu nazvaném Alter ego, kde Třešňáka doprovází skupina Temporary Quintet, už po "folkové" písni není ani slechu, zatímco na většině starších alb byla zachována alespoň ve stopových prvcích: deska Němý suflér ji před třemi roky nabídla pod názvem Cannabis, o další tři roky starší Skopolamin přišel s písní Znouzectnost a album Inventura z roku 2005 zdobí nádherný Dopis Olze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Deska Alter ego písničkáře Vlastimila Třešňáka je jako slitina mnoha barevných kovů: překvapivě je mezi nimi zastoupen i jazz, ale nikoliv jako jediný žánr. Album natočené s hudebníky Adamem Tvrdým či Janem Štolbou je plné dobré hudby, která na Třešňáka někdy hází deku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.