Doslova z celého světa se slétají hlasy na podporu velvyslanecké kandidatury Livie Klausové. Jen v uplynulém (a navíc zkráceném!) týdnu jsme zaslechli další dva: Roberta Fica a - pozor, samotného Václava Klause! A tím se rozhodně nemůže pochlubit každý, byť by k tomu důvody byly třeba jen velmi pragmatické.

Podpora slovenského premiéra je přece jen poněkud "nestandardní", v diplomacii tohle nebývá úplně pravidlem. Nicméně na takový krok se hodí zareagovat diplomaticky a rovněž s chladnou hlavou, Petr Nečas by třeba svého bratislavského kolegu mohl požádat, aby se slovenskou ambasadorkou v Praze stala Iveta Radičová, protože by to pro nás byla velká čest. Fica by to určitě potěšilo.

Spor o Livii Klausovou je do jisté (ale skutečně jen do jisté) míry legrační. V Bratislavě by snad nic nedokázal zkazit ani její muž. Česko-slovenské vztahy jsou v podstatě idylické, k úplnému splynutí chybí snad už jen návrat k někdejší společné fotbalové a hokejové lize. V rychle se rozvíjející Bratislavě je určitě hezky, do Prahy se to dá ujet za tři hodiny, na nákupy do Vídně za tři čtvrtě, to skutečně může klidně dělat skoro každý. Zvlášť pokud se jmenuje Klausová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru