Největší světoví romanopisci včetně šesti nositelů Nobelovy ceny za literaturu v pátek vydali prohlášení, kterým usilují o propuštění vězněných spisovatelů v Číně.

"Nemůžeme naslouchat velkým a nastupujícím tvůrčím hlasům čínské literatury, aniž bychom nevnímali ticho těch, kteří byli násilně umlčeni. Nemůžeme přestat myslet na díla, která si kvůli cenzuře umění nepřečteme," stojí v dopise, který podepsalo přes 120 literátů.

Je mezi nimi šest nositelů Nobelovy ceny za literaturu: JM Coetzee, Nadine Gordimerová, Wole Soyinka, Tomas Tranströmer a Mario Vargas Llosa. K nim se připojili další významní romanopisci, například Ian McEwan, Don DeLillo, Salman Rushdie nebo Paul Auster, ale také Kiran Desaiová, Colm Tóibín, A. B. Jehošua nebo Češka Markéta Hejkalová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.