Čtyři roky po uvedení posledního dílu znovu ožije populární seriál 24 hodin. Jeho tvůrci v noci na úterý oznámili, že se s hercem Kieferem Sutherlandem domluvili na natočení dalších dvanácti epizod. Ty budou pod názvem 24: Live Another Day odvysílány během léta 2014 na televizním kanálu Fox.

"Odezva, jakou jsem dostal po seriálu 24 hodin, se nedá srovnat s ničím, co bych jako herec kdy zažil," uvedl Sutherland. "Možnost znovu si zahrát agenta Jacka Bauera mi připomíná situaci, kdy po letech potkáte ztraceného kamaráda."

Sutherland dodal, že nové příběhy, za nimiž stojí výkonný producent seriálu Howard Gordon, působí svěže a nápaditě. "Určitě vás nezklamou. Mým cílem je vás ohromit. Uvidíme se brzy!" dodává Sutherland.

Nová řada slibuje 12 epizod, které představí dalších 24 hodin z života agenta Jacka Bauera. Nová sezona se má odehrávat několik let po událostech ze zatím poslední, osmé seriálové řady. "Bauerova postava se v průběhu jednotlivých řad vyvíjela. Nová sezona nám umožní odvyprávět další kapitolu z jeho života a ukázat, jak se za tu dobu změnil. Ale fanoušci si mohou být jistí, že se vrátí stejný Jack, kterého si zamilovali," tvrdí producent Gordon.

24 hodin bude pokračovat novou řadouTen podle serveru Deadline.com po skončení osmé řady uvažoval, že by podle seriálu 24 hodin natočil celovečerní film. Ještě vloni Sutherland tvrdil, že projekt není mrtvý a dál se o něm uvažuje.

"Uvědomili jsme si, že 24 hodin komprimovaných do dvouhodinového snímku by nefungovalo," uvedl na pondělní tiskové konferenci prezident Fox Entertainment Kevin Reilly.

"Jak jsme poslední roky debatovali nad tím, jak film udělat, došlo nám, že se hádáme nad zbytečnostmi - že tím ideálním formátem pro 24 hodin je seriál," dodal.

Reilly posléze vysvětlil, že v každé radě bylo 12 klíčových epizod. Proto se tvůrci rozhodli natočit v nové řadě pouze těchto dvanáct dílů. "Je to pro nás do jisté míry osvobozující, protože tak budeme moci odvysílat jen ten nejlepší materiál," tvrdí Reilly.

Podle něj bude nová řada líčit Bauerův den v chronologickém pořadí hodinu po hodině, jen tedy vynechá "nudnější části dne". Nakonce dodal, že v případě úspěchu nové sezony není vyloučeno, že by se tvůrci k dalším řadám 24 hodin mohli vracet i dál.

Producentská společnost 20th Century Fox slibuje, že zachování svižné vypravěčské tempo i způsob prolínání jednotlivých dějových linek. "Seriál 24 hodin: Live Another Day bude mít znovu obří dopad na naší kulturu," slibuje Brian Grazer ze společnosti Imagine Television. Ta hodlá první díl nových 24 hodin uvést v květnu 2014.

Související