Spisovatelé Salman Rushdie a Herta Müllerová či disident Aj Wej-wej jsou patrony celosvětového literárního čtení, které se pod záštitou Berlínského literárního festivalu uskuteční 4. června. Jeho cílem je upozornit na osud čínského básníka a disidenta Li Pi-fenga, který již ve vězení strávil dvanáct let a vloni byl bez pádných důvodů odsouzen k dalším dvanácti rokům žaláře.

Li Pi-fengovy básně za tímto účelem načetli a na internetu rozšířili Aj Wej-wej či Elfriede Jelineková, samotné texty pak byly přeloženy do angličtiny, francouzštiny, němčiny a také do češtiny. Z básníkovy tvorby se totiž v úterý od 17 hodin bude kromě New Yorku, Berlína a Paříže číst i v pražské Knihovně Václava Havla. V úvodu večera vystoupí sinoložka Olga Lomová, číst posléze budou Jáchym Topol a Daniel Konrád.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.