Nejrůznější žebříčky toho nejlepšího patří k zábavnímu průmyslu. Kredibilitu aktuálnímu výběru 101 seriálů dává organizace, která jej tento týden vydala. Nejlépe napsané televizní seriály totiž vybrali členové Amerického cechu scenáristů, tedy lidé, kteří seriály sami tvoří.

Ti na první místo dosadili mafiánskou ságu Rodina Sopránů, jejíž autor David Chase přišel s příběhem gangstera, který navštěvuje psychiatra, aby se vyrovnal s rodinnými i "pracovními" problémy. Seriál běžel na HBO mezi lety 1999 a 2007, objevil se i na českých obrazovkách.

Z moderních zástupců žánru se do první desítky dostaly ještě drama Mad Men odehrávající se v reklamním průmyslu 60. let nebo procedurální kriminálka Wire, která postupně řešila nejrůznější kriminální i sociální problémy spjaté s městem Baltimore. Realistický seriál, který na policejní práci nahlížel z pohledu politiky i médií, vymyslel David Simon, jenž dvanáct let pracoval jako novinář v deníku The Baltimore Sun.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.