Místo teleportu filmové plátno. Tolik stačí, aby český divák z pohodlí sedačky v kinosále během několika měsíců zhlédl newyorskou operu, ruský balet, londýnské drama nebo prestižní výstavy z celého světa. Boom takzvaného alternativního obsahu, který do kin proudí ze špičkových světových institucí, ale začíná dosahovat svého stropu.

Čtvrteční projekce v kině Aero Munch 150 ze série Exhibition, která má diváky přenést do norského Osla na jubilejní výstavu malíře Edvarda Muncha, může být jedním z posledních nových projektů, jenž v Česku najde své stálé místo. Podle pořadatelů je totiž stále těžší hledat pro přenosy z kulturních událostí početné publikum.

„Přenosů se dělá velké množství, a co se týče žánrů a možností, je trh celkem nasycený,“ hodnotí Radka Urbancová z Aerofilms. Další publikum by podle ní bylo možné hledat v zahraničí, muselo by však jít o velmi specifický program zahrnující hvězdy světového formátu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.