Nastupující ministr zahraničních věcí Jan Kohout se začíná zbavovat lidí, které si do úřadu přivedl Karel Schwarzenberg (TOP 09). Jako první ve čtvrtek odvolal jeho nejbližší spolupracovnici Kateřinu Weissovou.

"Pan ministr Kohout mě skutečně odvolal z mé funkce. Nicméně nemám potřebu ventilovat podobné věci přes média. S panem ministrem jsme se o celé věci celkem rozumně bavili a já jeho důvody chápu," řekla IHNED.cz nyní už bývalá ředitelka kabinetu ministra zahraničních věcí s tím, že zůstává řadovou zaměstnankyní.

Už ve středu se objevila informace, že na resortu skončí i generální sekretář a kandidát na velvyslanecký post na Slovensku Jaromír Plíšek.

Naopak ve funkci náměstka zůstává Jiří Schneider, kterého si na úřad přivedl také Schwarzenberg. S novým ministrem hovořil ve čtvrtek. "Pokračuji ve funkci náměstka," potvrdil informaci.

Také nový ministr kultury Jiří Balvín odvolal blízkého spolupracovníka své předchůdkyně Aleny Hanákové (TOP 09). Z pozice ekonomického náměstka sesadil Martina Sankota.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.