Americké jazzkluby zažívají s rozvojem internetového streamování nový fenomén. Například newyorský klub Smalls pojme na místě pouze šedesát sedících návštěvníků: protože všechny koncerty ale streamuje na webu, často je přes internet vidí až deset tisíc lidí za jediný večer.

Smalls Jazz Club, v němž před časem hrál i český kytarista Libor Šmoldas, je ale výjimečný také tím, že všechny natočené koncerty od roku 2007 ukládá do archivu. Tam je nyní zaznamenáno přes 7 tisíc vystoupení. Letos klub přes crowdfundingový projekt vybral 10 tisíc dolarů na to, aby kolem tohoto archivu v říjnu vybudoval "digitální jazzovou knihovnu". Fanouškům bude stačit platit pravidelný měsíční příspěvek, aby měli ke všem obrazovým i zvukovým záznamům neomezený přístup. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.