Expanze amerického Guggenheimova muzea do světa se zřejmě neomezí na již funkční pobočky v Bilbau, Berlíně a Benátkách, ani na muzeum, které se otevře roku 2015 v arabském emirátu Abú Dhabi. Podle agentury AFP totiž představitelé Guggenheimovy nadace tento týden přiletěli do Finska, aby s primátorem Helsinek dojednali otevření své tamní pobočky.

Guggenheimovo muzeum projevilo o Finsko zájem již před dvěma roky, projekt však tehdy ztroskotal na nezájmu finské veřejnosti a odmítavém stanovisku helsinského magistrátu. Poté se zdálo, že se Američané soustředí na rozvíjející se trh s uměním v arabských emirátech, v Asii či v Brazílii. Tento týden však ředitel Guggenheimovy nadace Richard Armstrong a jeho zástupce Ari Wiseman znovu jednali se zástupci finské vlády a s helsinským magistrátem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.