Jan Burian zůstává ředitelem Národního divadla, situace v činohře je však i nadále kritická. Tak zní resumé dvou pátečních schůzek, které Burian absolvoval nejprve s ministrem kultury Jiřím Balvínem a později i s uměleckým vedením divadla. To v tuto chvíli eviduje již pětadvacet výpovědí, na seznamu totiž podle informací IHNED.cz přibyl ještě herec Oldřich Vlček.

Ministr kultury však prohlásil, že uznává výběrové řízení, na jehož základě byl Burian vybrán. Hodlá také projednat návrh takzvané zřizovací listiny divadla, která pak posvětí garanční radu Národního divadla. Ta má být prostředníkem mezi ministrem kultury a ředitelem Národního divadla. "I to má pravní sílu, je to krůček k lepším garancím a předpokládám, že to povede k právní transformaci Národního divadla v moderní evropskou kulturní instituci se svou vlastní správní radou, řádnými mandáty a manažerskými smlouvami," vysvětlil Burian.

Hodlá se v úterý nebo ve středu s Balvínem znovu sejít a informovat ho o definitivním postoji Národního divadla i o tom, kolik výpovědí se podařilo odvrátit. Další schůzku pak ministr kultury absolvuje s členy garanční rady.

Burian si uvědomuje, že pro právní změny bude potřebovat podporu parlamentu. "Myslím, že expertní komise mě za ředitele vybrala mimo jiné proto, že jsem tuto práci dvanáct let dělal jako předseda Asociace profesionálních divadel. Vědí, že budu muset odvést spoustu práce i s politiky a přesvědčit je, že tyto situace s odvoláváním a jmenováním ředitelů Národního divadla nikomu nesvědčí, že škodí pověsti divadla i politiků," dodal Burian.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.