Oceňovaný projekt polské režisérky Agnieszky Hollandové a televize HBO se v září přenese z malých obrazovek na velká plátna. Drama Hořící keř budou od 12. září uvádět multikina CineStar, divákům představí sestříhanou filmovou verzi dlouhou 206 minut.

Pobočky CineStaru jsou v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Liberci, Mladé Boleslavi, Olomouci, Opavě, Ostravě, Pardubicích, Plzni a Praze.

Původní čtyřhodinovou minisérii mapující klíčové údobí tuzemských dějin po 21. srpnu 1968 dříve HBO odvysílalo v patnácti evropských zemích. Na plátně se poprvé ukázala na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Příběh o počátcích normalizace v posrpnovém Československu sbíral kladné ohlasy od diváků i kritiky. Herec Ivan Trojan letos v červnu získal Zlatou nymfu na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu.

Hořící keř dál cestuje kolem světa. Po festivalech v Rotterdamu, Sydney a v Karlových Varech se stěhuje na americký kontinent. Režisérka ji osobně uvede na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, na festivalu v coloradském Telluride, kam jej doprovodí i představitelka hlavní role Táňa Pauhofová, a také na festivalech v New Yorku a ve Vancouveru.

Celkem se letos Hořící keř zúčastní více než dvacítky velkých filmových festivalů. V listopadu a v prosinci ho rovněž jednorázově uvedou Česká centra v Londýně, Moskvě, Tel Avivu, Haifě a Jeruzalémě.

Hořící keř - trailer

Související