„Známe ideální prostředí pro gorily, ale neznáme ideální prostředí pro člověka,“ říká dánský architekt Jan Gehl v úvodu dokumentárního filmu Lidský rozměr, který od čtvrtka promítají česká kina. A přitom se stačí dívat a poslouchat, protože přeci „člověk je chytré zvíře – ví co má rád a pozná, když se necítí dobře.“

Proč se tedy život v současných městech, což se netýká jen miliónových megapolí, stává čím dál tím nepříjemnějším? Odcizení, vzdálenosti, znečištění či hluk jsou faktory, které provázejí život městských obyvatel „na každém kroku“.

Je to právě chůze, základní dovednost lidských bytostí, která je v městském prostředí znevýhodňována ve prospěch dopravní infrastruktury.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.