Do sněmovny se chce dostat řada známých osobností z oblasti kultury či sportu. Patří mezi ně zpěvák Daniel Hůlka, fotbalista Petr Švancara nebo skokan na lyžích Jakub Janda.

Dotazovaní by se rádi věnovali hlavně svým oblíbeným oblastem, tedy kultuře a sportu. Jako poslanci ale budou rozhodovat také o řadě ekonomických témat.

Server IHNED.cz se zeptal kandidujících osobností, jaký názor mají na důchodovou reformu, zvyšování daní, přijetí eura a jaká opatření budou prosazovat v boji proti korupci, zda by zvýšily minimální mzdu a jak by podpořily růst ekonomiky.

"Tak samozřejmě, že bych ho rád podpořil, ale jakou formou, to si necháme až po volbách. Myslím, že v tomhle bych já asi moc nepomohl, co se týká nějakého zásadního názoru," odpověděl například fotbalista Petr Švancara na dotaz, jak by podpořil růst ekonomiky.

Plány Daniela Hůlky jsou často totožné s názory prezidenta. "My, kteří podporujeme myšlenky Miloše Zemana, podporujeme spravedlivé zdanění vysokopříjmových skupin obyvatelstva," vyjádřil se k otázce na zvýšení daní.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.